Zpětný leasing nemovitosti

Rozdíl, mezi zpětným leasingem nemovitosti a nebankovní hypotékou je takový, že daná nemovitost není pouze zastavená, ale že je nebankovní společností odkoupená. Tím pádem dům není ve Vašem vlastnictví, ale patří věřiteli. To Vám umožní bydlet v bytě, či domě nadále, ale jste pouze nájemníkem s platnou nájemní smlouvou.

Takovýto závazek je velmi výhodný pro obě strany, ačkoliv se to na první pohled možná zdát nemusí. Jaké jsou tedy výhody?:

  • Nízká úroková sazba – vzhledem k tomu, že se jedná o velké riziko pro Vás, na oplátku získáte velmi výhodný úrok
  • Můžete zůstat doma – po celou dobu splácení úvěru trvá nájemní smlouva, díky které Vás nájemce nemůže jen tak vyhodit. Po splacení úvěru máte možnost nemovitost odkoupit zpátky do svého vlastnictví.
  • Nemusíte se bát exekuce – pokud bydlíte v domě, který není Váš, nemusíte se tedy bát, že Vám ho někdo vezme. Je to celkem logické.

Pokud chcete svůj dům získat zpátky, po splacení úvěru máte tu možnost a můžete nemovitost zpátky odkoupit. Rozhodně se ale nejedná o částky, které by dosahovali statisíc a více. Jedná se pouze o symbolickou částku. Získání nemovitosti zpět tedy není nijak obtížné a na nízkém úroku ušetříte mnohem více, než kolik Vás potom odkup bude stát. Jestliže budete svůj dluh věřiteli čestně splácet, nemusíte se bát, že by snad během trvání závazku věřitel nemovitost prodal. Vše je ošetřeno nájemní smlouvou a vystěhování hrozí pouze opravdovým dlužníkům, kteří neplní své závazky.

Zpětný leasing nemovitosti Vám může připadat jako příliš velké riziko. Pokud si vyberete spolehlivou nebankovní společnost, pak se ničeho bát nemusíte. Určitě si společnost ale nejprve ověřte podle recenzí a diskuzí a pečlivě si přečtěte kupní i nájemní smlouvu, abyste měli jistotu, že nebudete muset měnit střechu nad hlavou.